A műgyanta padlót elsősorban ipari környezetben vagy nagy igénybevételnek kitett üzemekben, raktárakban használják, amelyekben követelmény a hézagmentesség, a tartósság és a könnyű tisztíthatóság, pedig az önterülő epoxi padlóhabarcs családi házak különböző helyiségeiben is alkalmazható.
Zuhanytálca és zuhanykabin helyett épített zuhany is kialakítható a fürdőszobában. Az épített zuhanynál nem csak a víz elvezetésére, de a vízszigetelésre is nagy gondot kell fordítani.
A hőtágulás a beton és vasbeton szerkezeteket is érinti. Ha nem hagyunk helyet az aljzatbeton hőtágulásának, akkor az rendkívül sok bosszúsággal és kárral jár.
Csempe, padlószőnyeg vagy járólap lerakása előtt minden esetben ellenőrizzük a padló egyenességét, úgymond „síkságát”. Ezt könnyedén elvégezhetjük vonalzóval vagy vízmértékkel. Amennyiben a felület egyenetlen, nem szabad lerakni a burkolóanyagot!
Az aljzatbeton burkolása funkcióktól függ, ám ez gyakran együtt jár azzal a problémával, hogy az egyes helyiségek között szintkülönbségek keletkezhetnek. Régen küszöbbel oldották meg ezt a problémát, napjainkban viszont burkolatváltókat használunk.
A gipszkartont általában belső falak és álmennyezet kialakításánál használják, pedig alkalmas épített falak belső vakolásra is.
Sokan döntenek úgy, hogy kisebb-nagyobb szigetelési munkálatokat önmaguk végeznek el. Ehhez nyújtunk néhány jó tanácsot szakmai blogunkon.
Néhány évtizede még nem is hallottunk a tapadóhídról, ma pedig nincs építkezés, amelynél ne fogyna el több liter.
Amennyiben vízbiztos szigetelést szeretnénk a házunkra, mindenképpen ajánlott a bitumenes szigetelést választani. A bitumenes szigetelés az egyik legbiztosabb vízszigetelési megoldás.