Nincs is annál idegesítőbb, amikor a frissen festett fürdőszoba falain a beázás nyomait felfedezzük. Ekkor két lehetőségünk marad. Reménykedünk, hogy kiszárad, nyomtalanul eltűnik, és ez csak egy egyszeri alkalom volt, vagy kezdjük előröl a munkát és most egy kicsit nagyobb figyelmet fordítunk a vízszigetelésre. Optimista olvasóinknak jelezném, hogy az első megoldás nem feltétlenül a leghelyesebb. Legjobb ebben az esetben is előre gondolkodni és még a burkolási munkálatok előtt beszerezni egy adag folyékony fóliát, ami a burkolat alá kenve segíthet, hogy az ilyen eseteket elkerüljük.

A folyékony fóliát sajnos csak kevesen alkalmazzák, pedig a fürdőszobákban a burkolat alá kenve megakadályozza a kisebb vizesedés okozta károkat, ráadásul a használata sem bonyolult. Vakolt és gipszkarton falakat is könnyen vízzáróvá varázsolhatunk vele. Kifejezetten ajánlott minimum egy réteg folyékony fólia használata a társasházak, olyan lakások esetében, ahol könnyen megtörténhet a beázás. Ajánljuk a Sorifex 1K rugalmas folyékony fólia használatát, amelyet kifejezetten belső térben való felhasználásra alakítottak ki. 
Vizes diszperziós kötőanyagú, oldószermentes, egyenletes felületet képező „modern” termék. Rugalmasságának köszönhetően sokáig megőrzi vízszigetelő képességét, felhasználása nem igényel adalékokat. Van azonban pár aranyszabály, amit érdemes betartani a folyékony fólia felkenése előtt.

  • A folyékony fóliát a burkolat felhelyezése előtt kell felvinni, soha nem szabad a burkolatra kenni! 
  • Elsősorban belső vízszigetelésre ajánljuk. (Bár egyes gyártók termékeiket alkalmasnak tartják külső vízszigetelésre is.) 
  • Felhordása előtt a felület legyen por-, és zsírmentes. 
  • Erősen vizesedő helyeken 2-3 réteget is felvihetünk. 
  • Érdemes flexibilis ragasztót és fugaanyagot használni hozzá 

Tipp: 
Két réteg felhordása között minimum 4-5 óra száradási időt hagyjunk a folyékony fóliának. Az utolsó réteg legalább egy fél napot száradjon, mielőtt elkezdenénk burkolni! 
Ahogy a világon semmi, úgy a folyékony fólia sem jó mindenre. Sajnos az épület hiányos szigetelését és az ebből adódó vizesedést nem lehet vele megszüntetni. Sőt, kifejezetten nem ajánljuk erősen vizesedő falakhoz. Víznek gyakorta kitett helyekre sem javasoljuk a használatát, nem alkalmas a zuhanytálca vagy a kád oldalának szigetelésére. Ezekre a helyekre a szakemberek elsősorban kétkomponensű vízszigetelő anyagok használatát javasolják.

Tipp: 
A folyékony fólia hígítása attól függ, hogy milyen felületen kívánjuk használni. Ezt mindenképpen konzultáljuk meg szakemberrel!