Csempe, padlószőnyeg vagy járólap lerakása előtt minden esetben ellenőrizzük a padló egyenességét, úgymond „síkságát”. Ezt könnyedén elvégezhetjük vonalzóval vagy vízmértékkel. Amennyiben a felület egyenetlen, nem szabad lerakni a burkolóanyagot!

A laminált padló egyenetlen talajon felpúposodhat, eltörhet! Érdemes önterülő aljzatkiegyenlítőt alkalmazni a felületre, hogy a burkolatunkat és ezáltal munkánk gyümölcsét biztonságban tudhassuk. Az önterülő aljzatkiegyenlítő használata nem olyan egyszerű, mint azt elsőre gondolnánk. Rossz öntési technika esetén csak rontunk a felületen. Az anyagnak már a nevében is benne van, hogy önterülő. Tulajdonsága, hogy híg állaga kitölti a talaj egyenetlenségeit. Minél egyenletesebben kell szétönteni a bekevert anyagot. Érdemes nem túl gyorsan száradó aljzatkiegyenlítőt vásárolni, hogy legyen időnk és lehetőségünk az anyagegyenletes szétoszlatására még száradás előtt. Amennyiben nem vagyunk biztosak magunkban, úgy kérjük szakember segítségét! 

Az aljzatot minden esetben megfelelően elő kell készíteni. Ez azt jelenti, hogy szilárdnak, száraznak és pormentesnek kell lennie. Használjunk az aljzatkiegyenlítő leöntése előtt mélyalapozót! Az alapozás után következhet a munka java. A használati utasítás szerint bekevert és hígított aljzatkiegyenlítőt elkezdhetjük felhordani az alapra. Az öntési technika a munka sava-borsa! Az aljzatkiegyenlítőt egyenletesen kell eloszlatni a felületen, szükség esetén glettvassal lehet segíteni az elterülését. Szakemberek azt javasolják, hogy a biztos munka érdekében egy felületet egyetlen öntéssel kell lefedni. Ezt csak hozzáértő, megfelelő technikai felszereltséggel rendelkező szakember tudja „hibátlanul” elvégezni. Kisebb helyiség aljzatkiegyenlítését magunk kis megoldhatjuk, ha megfelelő szakértelemmel rendelkezünk, viszont nagyobb helyiség esetében érdemes szakember segítségét kérni. Egyrészt azért, mert megfelelő gépekkel a munka igen rövid időt vesz igénybe, másrészt azért, mert nagy felületet lehetetlen egyedül optimálisan kiegyenlíteni.

Egy alkalommal maximum 10 milliméter vastagságú réteget öntsünk ki! A következő réteget csak akkor vigyük fel, ha az előző teljesen megszáradt. A burkolás is csak azután kezdhető el, ha az önterülő aljzatkiegyenlítő tökéletesen száraz. Lehetőség szerint várjuk meg, amíg magától, természetes módon megszárad. Még ez nem történik meg a padlófűtést sem ajánlatos bekapcsolni.

Tipp:

Ajánljuk a Soripon Extra aljzatkiegyenlítő habarcs használatát! Hidegburkolat, parketta, műgyantabevonat, padlófűtés alá, de kültérben is alkalmazható, nagy szilárdságú, gyorsan száradó aljzatkiegyenlítő.